Gyermek Elsősegély Tanfolyam (2-6 éves korig)

A szülővé válás egyik legnagyobb kihívása, hogy hogyan tudunk biztonságos környezetet teremteni a gyermekünk számára, miközben elfogadjuk, hogy a balesetek néha akkor is megtörténnek, ha mindenre odafigyelünk. A kisgyermekek természetüknél fogva aktívak, kíváncsiak, és a veszélyérzékük később alakul ki – ezért egy ártalmatlannak tűnő helyzet is gyorsan válhat vészhelyzetté.

A gyermekkorban előforduló sürgősségi állapotok nagy része megelőzhető lenne, vagy enyhébb lefolyású, ha a szülő vagy gondviselő tudja, mit kell tennie. A megfelelő pillanatban meghozott döntés – legyen az egy mentőhívás, egy egyszerű testhelyzet-változtatás vagy egy gyors hűtés – életmentő lehet. A tudás hatalmat ad, biztonságot teremt és magabiztossá tesz a legváratlanabb pillanatokban is. Tudnád, mit tegyél, ha a gyermeked hirtelen nem kapna levegőt?

Hazai adatok szerint évente közel félmillió gyermek szorul sürgősségi ellátásra, és több tízezer eset igényel kórházi felvételt. A leggyakoribb okok között szerepelnek az esések, fejsérülések, mérgezések, fulladásos helyzetek, valamint a lázzal és légzési nehézséggel járó betegségek.

A Czeizel Intézet Gyermek Elsősegély Tanfolyama abban segít, hogy ez a tudás ne csak elvont fogalom legyen, hanem valóságos cselekvőképesség, amelyre éles helyzetben is számíthatsz. A tanfolyam gyakorlatorientált, előadói  pedig nemcsak elmondják, mit kell tenned, hanem meg is tanítják azt.

A tanfolyam 2 és 6 éves kor közötti gyermekek szüleinek szól.

Tematika:

Újraélesztés

Tudod, hogyan végezd helyesen a mellkaskompressziót és a befúvásos lélegeztetést egy gyermeknél? Ismered a gyermek- és felnőtt-elsősegély közötti lényeges különbségeket? A BLS protokoll nemcsak tanulható, de gyakorolható is.

Fulladás és légúti idegentest

Felismernéd, ha a gyermeked légútja elzáródott? Tudod, milyen fizikális manővereket alkalmazz, ha étel vagy tárgy kerül a légcsőbe? Mit tehetsz addig, amíg a segítség megérkezik?

Fejsérülések és traumás balesetek

A gyermekkor egyik leggyakoribb baleseti típusa. Tudod, milyen jelek utalhatnak agyrázkódásra vagy súlyosabb koponyasérülésre? Mikor kell orvost hívni, és mikor figyelj otthon?

Közlekedési balesetek

Tudod, mit tegyél, ha egy gyermeket gázoltak el, vagy biciklibaleset éri? Hogyan biztosítsd a helyszínt, mit ellenőrizz elsőként, és hogyan beszélj a mentősökkel?

Mérgezések (gyógyszer, alkohol, kábítószer)

Egy tabletta, egy slukk, egy korty is komoly bajt okozhat. Tudod, mik a leggyakoribb veszélyforrások a saját otthonodban? Felismered a mérgezés korai jeleit, és tudod, mikor kell azonnal cselekedni? Különösen serdülőknél nő a kockázat kíváncsiság vagy kortársnyomás hatására.

Láz és lázgörcs

A láz nem ellenség, de ismerni kell a határát. Tudod, mikor veszélytelen, és mikor kell komolyan venni? Hogyan csillapítsd biztonságosan, és mit tegyél lázgörcs esetén?

Légúti betegségek – krupp

Tudod, hogyan ismerd fel a kruppos rohamot? Mit tehetsz otthon a roham csillapítására, és mikor indokolt az azonnali ellátás?

Anafilaxia – súlyos allergiás reakció

Gyorsan jön, ijesztő, és azonnali beavatkozást igényel. Felismered, ha a gyermeked szervezete allergiásan reagál? Tudod, mit tegyél, ha megduzzad a torka, vagy hirtelen nehezen kap levegőt? Gyakori kiváltó ok lehet a mogyoró, darázscsípés vagy bizonyos gyógyszerek.

A tanfolyam során gyakorlati tanácsokat, szituációs játékokat és otthon is alkalmazható praktikákat kapsz. A cél, hogy ne csak elvileg, hanem gyakorlatban is tudd, mit kell tenned

Legyél felkészült. Legyél jelen. Legyél az, aki segít.

Orvosaink, szakembereink

AZ ÖN SZEREPE A MINŐSÉGI VIZSGÁLAT ÉRDEKÉBEN

TISZTELT PÁCIENSÜNK!
Köszönjük, hogy a Czeizel Intézetet választotta az Ön által igényelt vizsgálat elvégzéséhez. Intézetünk legfőbb célja, hogy vizsgálatainkat a legmagasabb szakmai színvonalon végezzük. Ehhez szükség van az Ön együttműködésére, amelyhez kérjük az alábbiak betartását.
  • Érkezzen pontosan a vizsgálatra – előnyös a időpont előtt 10 perccel érkezni, hogy előkészületek után, időben kezdhessük a vizsgálatot.
  • A vizsgálaton maximum 1 felnőtt kísérő lehet jelen.
  • A vizsgáló munkája koncentrációt igényel, ezért a vizsgálat alatt nyugalom és csend szükséges. A vizsgálattal kapcsolatosan felmerülő kérdéseit, a vizsgálat befejezését követően tegye fel a vizsgálónak.
  • Képi- és hangfelvételt a vizsgáló hozzájárulásával lehet készíteni.