Bejelentkezés
Telefon: +36 1 273 1913
A szemészeti eredetű fájdalmak jelentősége rendkívül túlbecsült, és a fejfájást gyakran hozzák kapcsolatba a látással. A látási panaszokkal küszködők között nem gyakoribb a fejfájás, mint a tökéletes látásúak körében, kivéve a migrénesek csoportját, akiknél szignifikánsabban gyakoribb (5%) volt a szemizom működési zavara, és a rövidlátás.
Ezen felmérés szerint látásproblémája a férfiak 29%-ának, a nők 39 %- nak volt.
A fejfájás nélküli csoportban a szemészeti rendellenességek előfordulási gyakorisága nem bizonyult kisebbnek. A fejfájósok csoportjában a szemészeti rendellenességek korrekciója után ugyan csökkent a fejfájás, de ez még nem bizonyíték az oki összefüggésre, hiszen ismeretes, hogy a fejfájások nagy része, így a migrén is a legkülönbözőbb gyógymódok hatására mintegy 50 %-ban csökkenhet.
Olyan betegek is a fejfájás csökkenéséről számoltak be, akik sík üveget kaptak.
Fontos! Az a tény, hogy a szem eredetű fejfájások lényegesen ritkábbak, mint ahogy azt általában vélik, nem csökkenti a szemészeti vizsgálatok jelentőségét, a fejfájásban szenvedő betegek kivizsgálásában.
A fájdalom általában homloktáji, tompa jellegű, az erőtlen, gyenge látás résztünete. Leggyakoribb tünetei a gyors kifáradás, a szemben szúró-nyomó érzés, a látás elhomályosulása, idült kötőhártya gyulladás, homlok, ritkán tarkótáji fejfájás. A gyenge látás migrénes rohamot is kiválthat. Gyakoriak a vegetatív tünetek.
Jellegzetesen a közeli munka, esetleg a frontbetörés, stressz váltja ki, és megszűnik, ha a közeli munka abbamarad. Rossz megvilágítás, fizikai megerőltetés, fokozza a panaszokat. A gyenge látás oka, az optikai teljesítőképesség és a követelmények közötti aránytalanságnak.
Többféle formája ismeretes:
Telefon: +36 1 273 1913
1025 Budapest, Felső Zöldmáli út 13.
Telefon: +36 1 273 1913
1025 Budapest, Felső Zöldmáli út 13.