Ebben az időszakban elsősorban a magzat testének különböző méreteit, fejlődési ütemét, elhelyezkedését, a méhlepény érettségét és tapadását, illetve a magzatvíz mennyiségét vizsgáljuk.
Az anatómiai eltérések vizsgálatára ilyenkor már kisebb hangsúlyt fektetünk, hiszen a genetikai ultrahang (második vizsgálat) idején a magzat mérete ideálisabb a fejlődési rendellenességek kiszűrésére. A magzati ereken áramlásmérést (ún. flowmetriát) is végzünk.
Vannak azonban olyan rendellenességek, amelyek ebben az időszakban könnyebben észlelhetőek. Ilyenek például egyes szív- és vesefejlődési rendellenességek, az arc, illetve az agyszövet kialakulásának egyes anomáliái. Szintén léteznek olyan genetikai betegségek, melyek ebben a későbbi terhességi korban válnak láthatóvá az ultrahangvizsgálat során, mint például a törpeség számos formája (pl. achondroplasia).
Az ultrahangvizsgálat során végezhető felvételekről:
A 3D-4D-s ultrahangvizsgálatokat bármelyik terhességi korban el lehet végezni, azonban a kapott képek információ-tartalma, minősége és élvezhetősége eltérő.
A vizsgálatot végző szakembereink mindent megtesznek annak érdekében, hogy élvezhető, méltó emléket adó képet kapjanak a szülők a méhen belül cseperedő kisbabájukról.
Kérjük vegyék figyelembe, hogy a képek minőségét befolyásolja a magzat és a lepény helyzete, a mellső fali lepény, valamint az arc előtti kevés magzatvíz, illetve a vastag hasfal.